Przejdź do treści

Dziękujemy za odwiedziny

Zaciekawiły Cię znalezione tu informacje? Chciałbyś dowiedzieć się co zrobić, żeby otrzymać wsparcie sprzedaży certyfikowanej wołowiny QMP? Zostaw numer telefonu, a my oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki.

Zamknij

Wysoka jakość

Profesjonalni farmerzy

Farmerzy posiadający certyfikat QMP to profesjonaliści, którzy w produkcji nastawieni są na budowanie jakości żywca. Ponieważ system QMP wymaga bardzo niskiego wieku uboju (24 miesiące dla jałówek i byków) producenci muszą wykazać się ekspercką wiedzą jeśli chodzi o opiekę nad zwierzętami, dobór genetyki oraz żywienie, aby w tak krótkim czasie uzyskach odpowiednie parametry przyrostu zwierząt kwalifikujące ich zwierzęta do systemu. Za przestrzeganie standardów systemu QMP otrzymują jednak dodatkową premię do każdego kilograma. Dlatego produkowanie wysokiej jakości wołowiny im się opłaca.

Nowoczesne zakłady

Produkcja QMP odbywa się w nowoczesnych ubojniach oraz zakładach rozbioru mięsa wołowego. Każdy zakład tak jak indywidualni rolnicy, musi przejść proces certyfikacji.

W zakładach wyspecjalizowany personel prowadzi kontrolę jakości począwszy od klasyfikacji tusz wołowych po selekcję odpowiedniego poziomu marmurkowatości, barwy mięsa oraz poziomu Ph. poszczególnych elementów wołowych. Wołowina zakwalifikowana do systemu poddawana jest procesowi sezonowania (minimum 9 dni po uboju).

W zakładach, w których odbywa się produkcja w systemie QMP wdrożone są procedury oraz systemy bezpieczeństwa żywności takie jak: GHP (ang. Good Hygiene Practice), GMP (ang. Good Manufacturing Practice) oraz HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points), ISO 22000.

Wartości odżywcze wołowiny wysokiej jakości

Mięso wołowe stanowi skoncentrowane źródło składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju człowieka. Wartości odżywcze wołowiny ściśle wiąże się z jego jakością.

Mięso wołowe:

  • stanowi bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnego białka o wysokiej jakości biologicznej,
  • stanowi źródło wielu witamin w tym witamin z grupy B odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego człowieka: B12 oraz witaminy B6,
  • jest bogatym źródłem cennych pierwiastków takich jak żelazo oraz cynk,
  • jest źródłem długołańcuchowych kwasów tłuszczowych n-3 (pufa n-3), ryboflawiny, a także selenu,
  • charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu i sodu,
  • zawiera wiele związków o charakterze bioaktywnym, w tym taurynę, karnozynę, koenzym Q10 oraz kreatynę.