Przejdź do treści

Dziękujemy za odwiedziny

Zaciekawiły Cię znalezione tu informacje? Chciałbyś dowiedzieć się co zrobić, żeby otrzymać wsparcie sprzedaży certyfikowanej wołowiny QMP? Zostaw numer telefonu, a my oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki.

Zamknij

Szkolenia dla sprzedawców

SZKOLENIE DLA SPRZEDAWCÓW „EKSPERT SPRZEDAŻY WOŁOWINY WYSOKIEJ JAKOŚCI”

TERMIN SZKOLENIA: 19-20 marca 2018


MIEJSCE SZKOLENIA:

Hotel Sobienie Królewskie Golf & Country Club, Sobienie Szlacheckie 6, 08-443 Sobienie Jeziory


PROGRAM RAMOWY:

Podczas naszego szkolenia bardzo duży nacisk będziemy kładli na zajęcia praktyczne. Każdego dnia odbędą się 3 godzinne bloki zajęć przydatnych w pracy każdego sprzedawcy. W małych 25 osobowych grupach przeprowadzone zostaną warsztaty:

a) z przygotowania eleganckiej, atrakcyjnej ekspozycji mięsa - podstawowe zasady i techniki

b) warsztat kulinarny - jak rozpoznać wołowinę kulinarną, dobieranie właściwej techniki przygotowania kulinarnego różnych elementów wołowych 

Program merytoryczny pierwszego dnia szkolenia poświęcony będzie w większości prezentacji systemu QMP (Quality Meat Program). Poznacie Państwo proces powstawania najwyższej jakości mięsa wołowego z perspektywy:

a) właściciela i twórcy systemu jakości QMP - Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego

b) certyfikowanego zakładu mięsnego

c) certyfikowanego producenta żywca wołowego

W sposób żywy, prosty i zrozumiały zaprezentowane zostanie w jaki sposób każdy z członków łańcucha produkcji wypełnia wygórowane wymagania systemu, aby zagwarantować finalnie doskonałą kruchość, soczystość i smakowitość wołowiny z certyfikatem QMP. Zaprezentujemy także analogiczne systemy jakości stosowane przez światowych liderów produkcji wołowiny premium, powiemy jak konsumenci wybierają odpowiedni dla siebie poziom jakości mięsa w takich krajach jak USA, Australia, Japonia, Wielka Brytania, Francja.

Drugi dzień programu merytorycznego to kontynuacja zagadnień dotyczących charakterystyki produktu jakim jest wołowina wysokiej jakości: wartości odżywcze, informacje praktyczne o tym jak przechowywać mięso by jak najdłużej zachowało świeżość, sposoby sezonowania mięsa, aby było jak najbardziej kruche i soczyste.

Na zakończenie skupimy się na identyfikacji potrzeb konsumenta. Na tym co i jak komunikować konsumentowi w miejscu sprzedaży. Poznamy dostępne, bezpłatne narzędzia wsparcia sprzedaży dla sklepów oferowane w ramach promocji QMP. Jeden z wykładów dotyczyć będzie zasad merchandisingu produktów mięsnych w sklepie: wykorzystania przestrzeni reklamowej, sposobu ułożenia produktów etc.

Dzień 1 

10:00-11:00 Rejestracja uczestników. Powitalna kawa z poczęstunkiem.

11:00-11:30 Prelekcja: Polska wołowina wysokiej, gwarantowanej jakości - system certyfikacji wołowiny QMP (Quality Meat Program). Standardy i wymagania systemu gwarantujące jakość. Analogiczne systemy  jakości produkcji mięsa wołowego stosowane przez liderów na światowym rynku tj. Australia, USA, Japonia czy Wielka Brytania. 

11:30-12:00 Prelekcja: Kluczowa rola produkcji żywca wysokiej jakości w systemie QMP. Produkcja w zgodzie z naturą, z zachowaniem najwyższych standardów dobrostanu zwierząt - prezentacja zasad produkcji żywca przez producenta rolnego w certyfikowanym gospodarstwie. 

12:00-12:30 Prelekcja: Stan faktyczny na rynku wołowiny w Polsce. Dlaczego ten rynek jest wyjątkowo trudny jeśli chodzi o jakość i ceny. Wyzwania stojące przed zakładami mięsnymi oraz handlem w nadchodzących latach. Dlaczego polska wołowina najwyższej jakości wyjeżdża za granicę. Polska wersja katalogu UNECE jako wspólny, prosty język w handlu wołowiną. 

12:30-13:30 Obiad/Lunch

14:00-17:00 (z przerwą kawową) Zajęcia praktycznie, w trakcie których uczestnicy szkolenia zostaną podzieleni na dwie pracujące równolegle grupy.:

Grupa 1: Warsztat z technik przygotowania atrakcyjnej ekspozycji mięsa wołowego w ladzie tradycyjnej - praktyczne zajęcia z przygotowania i ułożenia mięsa w ladzie, techniki porcjowania, podstawowe zasady i "sztuczki" ekspozycji zachęcającej klientów do zakupu mięsa wołowego. 

Grupa 2: Warsztat kulinarny - zastosowanie kulinarne poszczególnych elementów wołowych, dobieranie właściwej techniki kulinarnej do wybranego elementu wołowego, praktyczne porady kulinarne dotyczące różnorodnego przygotowania wołowiny – zajęcia praktyczne ze znanym mistrzem kuchni.

18:00-21:00 Uroczysta kolacja. Integracja środowiska handlowców. Degustacja wołowiny QMP - poznanie bogatego smaku, soczystości i aromatu certyfikowanego mięsa przygotowanego przez mistrzów kuchni. 

Dzień 2 

08:00-09:00 Śniadanie

10:00-13:00 (z przerwą kawową) Zajęcia praktycznie, w trakcie których uczestnicy szkolenia zostaną podzieleni na dwie pracujące równolegle grupy.

Grupa 1: Warsztat kulinarny - zastosowanie kulinarne poszczególnych elementów wołowych, dobieranie właściwej techniki kulinarnej do wybranego elementu wołowego, praktyczne porady kulinarne dotyczące różnorodnego przygotowania wołowiny – zajęcia praktyczne ze znanym mistrzem kuchni.

Grupa 2: Warsztat z technik przygotowania atrakcyjnej ekspozycji mięsa wołowego w ladzie tradycyjnej - praktyczne zajęcia z przygotowania i ułożenia mięsa w ladzie, techniki porcjowania, podstawowe zasady i "sztuczki" ekspozycji zachęcającej klientów do zakupu mięsa wołowego. 

13:30-14:30 Obiad/Lunch

14:30-15:00 Prelekcja: Bogate właściwości odżywcze mięsa wołowego. Dlaczego wołowina jest jednym z najzdrowszych mięs idealnym dla ludzi aktywnych. Wyniki badań konsumenckich ProOptiBeef oraz odpowiedź na pytanie jaką wołowinę chcieliby wybierać polscy konsumenci jeśli chodzi o smak, kruchość i soczystość mięsa. 

15:00-15:30 Prelekcja: Sztuka merchandisingu - marketing sprzedawców

15:30-16:00 Prelekcja: Trendy w handlu mięsem w sieciach i delikatesach mięsnych w nadchodzących latach. Na czym warto budować przewagi konkurencyjne w sprzedaży mięsa. Co komunikować do konsumenta? Co jest dla niego ważne. Dostępne bezpłatne narzędzia wsparcia sprzedaży w sklepach QMP. Podsumowanie spotkania i wręczenie certyfikatów dla uczestników 


PRELEGENCI:

Prelegentami będą najlepsi eksperci w zakresie mięsa wołowego oraz handlu w Polsce. Zarówno wykłady merytoryczne jak i zajęcia praktyczne będą moderowane przez prowadzących tak, aby maksymalnie zaangażować uczestników szkolenia w proces nabywania wiedzy i nowych, unikalnych na polskim rynku umiejętności sprzedażowych w kategorii mięsa świeżego.

Jerzy Wierzbicki – Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, przedstawiciel europejskich rolników zrzeszonych w Copa Cogeca w Grupie Dialogu Społecznego Jakość i Promocja przy Komisji Europejskiej. Sprawuje funkcję Przewodniczącego Grupy Roboczej Promocja Copa Cogeca. Był przewodniczącym Komitetu ds. Promocji w Radzie Gospodarki Żywnościowej – organu doradczego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Dr hab. inż., prof. nadzw. Agnieszka Wierzbicka – Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, Dyscyplina naukowa – Technologia żywności i żywienia. Katedra Techniki i Projektowania Żywności. Zakład Badań i Projektowania Żywności. Współautor pierwszego polskiego sytemu jakości produkcji wołowiny ”System QMP”.

Józef Wojewódzki – Wiceprezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, przedstawiciel polskich rolników w Grupie Dialogu Obywatelskiego „Animal Products” przy Komisji Europejskiej w Brukseli, członek Komitetu Technicznego systemu  QMP, Właściciel gospodarstwa rolnego specjalizującego się w produkcji żywca wołowego.

Alicja Wierzbicka – Prezes Elkopol sp. z o.o., ukończone studia doktoranckie: Wydział Inżynierii Produkcji. Katedra Podstaw Inżynierii. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowo-badawczych, a także inicjatorka i uczestniczka wielu projektów naukowo-badawczych dotyczących ekonomiki produkcji wołowiny oraz jakości mięsa wołowego.

Konrad Kuśpit - trener, doradca, coach. Jest trenerem, który wyrósł z menedżera. Łączy radość i ogromne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z niemal 20-letnią praktyką zawodową w bardzo zróżnicowanych organizacjach, od międzynarodowych korporacji aż po małe firmy rodzinne. Przeszedł długą drogę od handlowca, przez stanowiska kierownika i dyrektora regionalnego do menedżera odpowiedzialnego za cały dział sprzedaży. Ukończył szkołę trenerów i szkołę coach’ów TROP. 17 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń, ponad 2000 zrealizowanych dni szkoleniowych, powyżej 100 procesów coachingowych i kilkadziesiąt wdrożonych kompletnych strategii biznesowych w organizacjach. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w firmach takich, jak: Danone Polska, Master Foods Polska (Mars Inc.), Netia Telekom, Wittchen, Generali i Stella Pack SA.

Edward Nowak – technolog przetwórstwa mięsnego, wybitny specjalista ds. ekspozycji mięsa w ladzie tradycyjnej, ekspert ds. rozbioru, trener, doradca, esteta. W ramach swojej działalności szkoleniowej zajmuje się  wdrażaniem technologii rozbioru i pozyskiwania mięs kulinarnych. Prowadzi też szkolenia z zakresu: standardy funkcjonowania sklepu mięsnego, zasady ekspozycji i prezentacji produktów w ladzie chłodniczej, standardy merchandisingu, towaroznawstwo.

Maria Woźniak - Prezes 4Future sp. z o.o.. Specjalistka ds. marketingu, komunikacji i strategii marketingowej. Projekt manager realizujący liczne kampanie na rzecz promocji produktów FMCG. 


NASZĄ OFERTĘ KIERUJEMY DO:

 •     właścicieli delikatesów mięsnych
 •     sprzedawców stoisk mięsnych
 •     kupców oraz kierowników działów mięsnych w sieciach sklepów

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszerzaniem kompetencji, poznawaniem najnowszych, najskuteczniejszych technik sprzedaży bezpośredniej mięsa świeżego do udziału w naszym szkoleniu. 

ZGŁOSZENIA:

Prosimy kierować zgłoszenia za pośrednictwem formularza on-line FORMULARZ REJESTRACJI lub drogą mailową na adres e-mail: magdalena.golan@pzpbm.pl.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA:

Na bezpłatne szkolenie zapraszamy elitarną grupę 50 osób, liczy się kolejność zgłoszeń.


W RAMACH SZKOLENIA OFERUJEMY:

 • Wysoki poziom merytoryczny 
 • Interesujące i angażujące zajęcia praktyczne
 • Wykłady i warsztaty prowadzone przez najwybitniejszych ekspertów w swoich dziedzinach
 • Szeroką ofertę bezpłatnych materiałów promocyjnych wspierających sprzedaż wołowiny w sklepach
 • Certyfikat dla uczestników po ukończeniu szkolenia: „Specjalista ds. sprzedaży wołowiny wysokiej jakości”
 • Atrakcyjne gadżety dla uczestników
 • Nocleg w 4* hotelu Sobienie Królewskie
 • Pełny pakiet wyżywienia

Szkolenie jest sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

Dowiedz się więcej

Zaciekawiły Cię znalezione tu informacje? Chciałbyś dowiedzieć się co zrobić, żeby otrzymać promocyjne wsparcie sprzedaży certyfikowanej wołowiny QMP sprzedawanej w Twoim sklepie? Zostaw numer telefonu, a my oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie twoje pytania.